Мрія мільйонів українців здійнилась: У Раді зареєстрований законопроект, який передбачає прив’язку прожиткового мінімуму до середньої заробітної плати

Народні депутати від партії “Слуга народу” подали до Верховної Ради (ВР) законопроект, яким пропонується прив’язати прожитковий мінімум до середньої зарплати в процентному співвідношенні, яке до 2031 року має становити не менше 50%. Також змінюється механізм встановлення розмірів посадових окладів.

Про це K V стало відомо із законопроекту №3515 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення” від 20 травня 2020 року, опублікованого на сайті ВР. Підписуйтесь на новини “Київ V ласть”

Авторами законопроекту є голова комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова і її колеги від партії “Слуга народу”.

Законопроект визначає, що прожитковий мінімум – це прийнятний рівень витрат, який дозволяє підтримувати достатній рівень життя людини, властивий суспільству.

Для досягнення цього рівня пропонується поступове підвищення процентного співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньомісячної заробітної плати на один відсоток щороку:

 • 2021 рік – 40%;
 • 2022 рік – 41%;
 • 2023 рік – 42%;
 • 2024 рік – 43%;
 • 2025-й – 44%;
 • 2026 рік – 45%;
 • 2027 рік – 46%;
 • 2028 рік – 47%;
 • 2029 рік – 48%;
 • 2030 рік – 49%;
 • 2031 рік – 50%.

При цьому, якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом 3-х місяців перевищує більш, ніж на 10%, то розмір затвердженого прожиткового мінімуму Кабмін повинен переглянути в бік підвищення.

З метою забезпечення точними розрахунковими даними розширюються обов’язки органів виконавчої влади – вони повинні будуть регулярно проводити дослідження витрат домогосподарств на продукти харчування, непродовольчі товари, послуги, догляд за дітьми і скільки коштів залишається у вигляді заощаджень.

Для визначення штрафів і грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення передбачається застосування якоїсь розрахункової одиниці, яка затверджується законом про держбюджет на відповідний рік.

Передбачається, що штрафна ставка становитиме 2% розрахункової одиниці.

Крім цього, будуть внесені зміни щодо підходів до встановлення розмірів посадових окладів – вони будуть встановлюватися не залежно від прожиткового мінімуму, а від мінімального розміру посадового окладу для відповідних категорій працівників, який передбачається стверджувати законом про держбюджет.

Нагадаємо, що прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються соцвиплати. 

Держбюджетом на 2020 рік прожитковий мінімум на одну особу становить 2027 гривень на місяць, з липня він підвищується до 2118 гривень, а з грудня – до 2189 грн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *