Ось і все: Щойно Зеленський відповів на петицію про передачу Києво-Печерської лаври у використання ПЦУ

Президент Володимир Зеленський відповів на електронну петицію, в якій міститься заклик припинити використання Києво-Печерської Лаври Українською православною церквою Московського патріархату, розірвавши договір оренди, та передати її у використання Православній Церкві України (ПЦУ).

Відповідь глави держави 22 травня опублікована до петиції Олексія Кравчука, яка набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Так, Зеленський зазначив, що, згідно з законом, об’єктами державної власності опікується Кабінет міністрів.

«…Кабінет міністрів України є суб’єктом управління, що визначає об’єкти управління державної власності, стосовно яких виконує функції з управління, а також об’єкти управління державної власності, повноваження з управління якими передаються іншим суб’єктам управління», — йдеться у відповіді президента.

Автор петиції пропонував президенту розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з Українською православною церквою Московського патріархату та передати її у використання ПЦУ.

«ПЦУ утворилася внаслідок об’єднання трьох українських православних церков: УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП. Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України», — вважає автор петиції.

Додає, що УПЦ МП не є автокефальною православна церквою на території України. Крім того, її високі церковні ієрархи були «неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу».

За матеріалами сайту Громадське

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *