Пандемія змінила плани Путіна, проваливши «масштабне вторгнення» на Україну і Прибалтику – Генерал Романенко

Пандемія коронавирусной інфекції COVID-19 завадила повномасштабному «наступу» Російської Федерації на Прибалтику і вторгнення на Україну. Про це заявив генерал-лейтенант запасу ЗСУ Ігор Романенко в інтерв’ю виданню «Факти».

За словами відставного офіцера, навесні 2020 року президент РФ Володимир Путін планував військове вторгнення в країни Балтії і чергове захоплення територій. Нібито до активних військових дій Росія готувалася останні три роки, а сценарій захоплення країн Балтії в деталях відпрацьовувався на військових навчаннях в квітні, в зв’язку з чим ситуація в Європі могла загостритися ще більше. Але втрутилися США, які також влаштували військові навчання, перекинувши на європейську територію додаткові сили і техніку.

« Планувалося операція з розгортання масштабних військових навчань на кордоні будь-якої держави, нарощування там сил і захоплення чужих територій. Поки США або війська НАТО розгортали б власні збройні сили, Росія б вже зайшла на територію умовної Латвії, там закріпилася і почала висувати вимоги », – розповів генерал-лейтенант.

Також, за словами Романенко, протягом усього минулого року президент РФ Володимир Путін і його Генштаб укупі з політичними і військовими аналітиками намагалися дипломатичним шляхом нав’язати Україні свої правила гри, змусивши підписати угоди з лідерами ЛДНР, які б, у першу чергу, були на руку Кремлю.

Але дипломатичні спроби, за його словами, ефекту не мали, економічно тиснути на Україну у Кремля також не виходить, так як в питанні поставок газу і нафти Київ уже практично незалежний від Росії.

« Таке вже траплялося, коли після збройної агресії з боку РФ Україна змушена була підписувати договори, вигідні Путіну. Так, наприклад, було після Іловайська в серпні 2014 року, коли в котлі загинула велика кількість українських військових. Після Дебальцеве в лютому 2015 ситуація була ще гірше », – пояснив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ.

Саме тому Путін, впевнений Романенко, планував на весну чергове військове загострення на Україну, щоб знову змусити Київ піти на поступки. Для цих цілей росіяни цілком могли зайти на територію України, захопивши східні і південні області:

« Швидше за все, могли розділити нашу країну по Дніпру для того, щоб спробувати ще раз створити так звану” Новоросію “. А потім, мовляв, ви перекидатися, як хочете. Виходячи з потужності збройних сил РФ, вони цілком це можуть зробити ».

Таке «переможну ходу по Україні та Прибалтиці», за інформацією генерала, в Кремлі планували завершити до параду Перемоги. І потім з позиції сили диктувати світові свої умови.

« Путіну хотілося в цьому році завершити своє переможний хід по Україні та Прибалтиці до параду Перемоги. Щоб потім з позиції сили диктувати світові свої умови. Але ескалації конфлікту в Європі вдалося уникнути. На заваді став коронавірус », – підсумував Романенко.

Відзначимо, відставний український офіцер Ігор Романенко у 2010 році завершив кар’єру в Збройних силах України. І не володіє жодною державною таємницею або секретною інформацією, зараз він роздає українським медіа інтерв’ю, де розмірковує про політику і військову обстановку по всьому світу і звичайно ж про «агресора» -Росію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *