Невже початок третьої світової!? Весь інтернет гуде через новину про те, що військові кораблі Китаю вторглись у територіальні води Японії та на сигнали не реагують

Військових кораблі Китаю увійшли до прибережної зони островів Сенкаку у Східно-Китайському морі, які контролюються Японією. Вони не реагують на попереджувальні сигнали

Чотири патрульні кораблі уже кілька годин перебувають в зоні, яку Японія вважає своїми територіальними водами.

Японська берегова охорона направила кілька попереджень із вимогами покинути зону, однак будь-яких інших дій поки що не робить.

Китай не полишає спроб захопити “спірні острови”

Нагадаємо, що Китай не визнає встановлену Японією межу між економічними зонами у Східно-Китайському морі та вимагає віддати йому острови Дяоюйдао.

До 1895 року острови належали імперіалістичному Китаю, але після програшу у війні з Японією, контроль над ними отримало Токіо.

У адміністративному устрої острова Секаку входять до південної префектури Окінава.

Китайські кораблі систематично входять у води Японії

Китайські кораблі уже не вперше демонстративно заходять у прибережну зону біля островів Сенкаку і проводять там кілька годин, після чого повертаються в нейтральні води.

Наголосимо, що досі це не призводило до озброєних інцидентів.

Японія та США намагаються запобігти загостренню

12 травня в Токіо відбувся саміт Японія – ЄС. У підсумках саміту висловлювалося занепокоєння посиленням активності китайських військових у Східно-Китайському морі, зокрема у Сенкаку.

Водночас у МЗС Китаю заявили, що острови є невід’ємною частиною країни.

Те, що ситуація напружена – очевидно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *