Під крики людей , що впізнали родичів : як у Бучі проходила ексгумація тіл загиблих

у Бучі , що на Київщині , розпочалася ексгумація тіл людей , які загинули внаслідок звірств російських загарбників . Слідчі та криміналісти вже розкрили місця тимчасових поховань . Тепер експерти мають ідентифікувати тіла та встановити , як загинули люди . Про це йдеться у сюжеті ТСH .

За допомогою лопат та автонавантажувача один за одним тіла вбитих мешканців Бучі діставали із братської могили . усі трупи ретельно оглядали криміналісти . Спеціалісти шукали документи , також вони намагалися встановити попередню причину смерті і фотографували для подальшої ідентифікації . Тіла ховали у мішки , поруч із ними У ставиои номер . інколи жахливу процедуру зупиняв болісний крик місцевих , які прийшли на ексгумацію у пошуках загиблих родичів .

” До останнього не вірив , хотів побачить . Як відкрили ( мішок – унiaH ) одразу впізнав його . Він пішов до друзів … Його під руки взяли ці російські солдати , завели за трансформатор і там поклали , він не один там був . Стільки надивився , стільки трупів , стільки мертвих , скільки замучених … Вони ж нічого не зробили ” , – зі сльозами розповів чоловік , який упізнав серед тіл загиблих труп свого молодшого брата , зниклого 26 березня .

За півдня криміналісти встигли дістати і оглянути 18 тіл. 16 жертв загинули від вогнепальних поранень. У Генпрокуратурі це називають не лише військовим, а і злочином проти людяності.

«Навіть, якщо ми не встановимо, хто натискав на 

Масове поховання жителів Бучі , де сьогодні працювали експерти , нашвидкуруч організували під час окупації . Комунальники збирали тіла просто на вулицях , під обстрілами росіян . На території храму екскаватором вирили велику могилу , там поховали приблизно 70 тіл .

” Дуже багато свідків та потерпілих , які вказують , що українських громадян вбивали просто так , тому що вони вийшли по хліб , або за ліками , або за те , що вони розмовляють українською мовою , або за те , що вони волонтери ” , – розповідає керівник бучанської прокуратури Руслан Кравченко .

За півдня криміналісти встигли дістати й оглянути 18 трупів . у 16 жертв були вогнепальні поранення . Через дощ роботу довелося призупиняти . Деякі тіла досі залишаються у землі . Після звільнення Бучі вже декілька днів тривають роботи з прибирання наслідків ” руського миру ” . Проте поряд з пошкодженими будинками все ще можна побачити розбиту техніку окупантів .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *