Повірте я знаю, що говорю: Вaкцинaцiя перехворілих втрачає свій сенс. Імунітет після кoвiду тривалий, міцний та ефективний – лікар інфекціоніст

Свіжі дані по імунітету перехворілих. Перед тим, як ці дані попадуть на сторінки наукового журналу, пройде багато часу. За цей період дискусії та суперечки наберуть ще більших обертів. Знову британці паралельно надрукують свої неоднозначні звіти, а американці сумлінно виконають ще парочку грандіозних досліджень та поставлять жирну крапку.

Проте, все це не покладе край суперечкам. Адже інформації все додається й додається, а от логічних висновків щось не більшає. Люди вже так заплутались, що далі просто нікуди. Про імунітет зараз сперечаються все сильніше. Який краще, який довше, який надійніше… Хтось в щось вірить, хтось на щось сподівається. Проте, краще за все, було б не гадати та не видумувати, а просто перевіряти при можливостях кожен суперечливий момент. 

Наразі я не роблю гучних висновків, просто поділюсь тим, що вже встиг самостійно перевірити. А далі буде видно. Як кажуть, час покаже. Отже, ближче до діла.Із своїх улюблених добровольців, яким я щиро вдячний за таку тривалу участь та підтримку, більша частина вже здала свою кров на чергове обстеження. У частини з них, як вам відомо, антитіла зникли (7,3%), у 92,7% антитіла тримались цілий рік.https://liksprava.com/index.php/journal/article/view/451 Троє з групи щепuлuсь, за власним бажанням, трьома різними видами вакцuн (у кого зникли антитіла). Інші не щепuлuсь. Зроблено обстеження на визначення рівня антитіл до ядерного білку (нуклеокапсиду) та спайк-білку. І ось що маємо. 

У всіх досліджуваних антитіла обох різновидів до SARS-C0V-2 на місці. 100%. І це – повні 17 місяців після хвороби (квітень 2020 – жовтень 2021) Рівень антитіл дуже високий. Практично на межі чутливості тест-систем. Що у тих, хто щепuвся, що у тих, хто не щепuвся. Саме цікаве, що навіть у тих, у кого антитіл не було (зникли після 8 місяця), вони знову з’явились, хоча досліджувані не щепuлuсь. За всі ці 17 місяців двічі захворіла лише одна людина. Вдруге – практично безсимптомно. Саме ця людина і вакцuнувалась згодом, після вже другого одужання. ВСІ ІНШІ НЕ ХВОРІЛИ. На що можна звернути увагу? Антитіла протягом цих 17 місяців у більшості тримались на високому рівні, у частини динамічно змінювались. То знижувались, то знову зростали. Чому? Відповідь дуже проста – в залежності від контакту з хворими. Після таких контактів імунітет реагує на спробу віруса ще раз потрапити в організм людини та захищається. При потребі, антитіла знову зростають. Навіть у тих, хто вже їх загубив протягом цього року.

Рівень імуноглобулінів знову збільшився, до дуже високих значень.Наскільки важливий рівень антитіл наразі сказати важко. Частина дослідників схиляється до думки, що сам по собі рівень антитіл до к0віду значення не має. Те, що вони присутні, просто каже само по собі, що є нормальний клітинний імунітет. А це саме головне. Проте, нові дослідження сперечаються в цьому питанні, та доводять, що не лише один клітинний імунітет важливий. Антитіла при к0віді теж активно включаються в процес та здатні зв’язувати та блокувати проникнення віруса в організм.https://www.biorxiv.org/…/10.1101/2020.06.05.135921v2… В своїй групі я бачив і тих, що з високими антитілами, і тих, хто з низькими, й тих, хто після 8 місяця їх втратив. Але станом на 17 місяць всі вони знову з антитілами, так повторно і не захворівши протягом цього періоду. До речі, точно така ж картина спостерігається у медпрацівників, які працюють зараз із к0відом. У тих, хто перехворів, антитіла досі присутні (медиків постійно перевіряють). Імуноглобуліни динамічно змінюються, зростаючи до дуже високих титрів. Тому, на мою власну думку, на даний момент вакцuнація перехворілих втрачає свій сенс. По-перше, перехворілі практично не хворіють повторно.

По-друге, при необхідності антитіла і так самі підіймаються без всіляких бустерних доз. Підйом антитіл після вакцuнації (у 3-х досліджуваних) демонструє не стільки ефективність вакцuнu, скільки реактивність та гнучкість власного постк0відного імунітету. На останок хочеться ще раз наголосити всім, хто сумнівається та переживає: імунітет після к0віду тривалий, міцний та ефективний. Вже не рік, а без малого півтора року, перехворілі здатні успішно тримати оборону при постійних контактах із хворими. Дельта не пробиває захист. Тому все буде добре. Людство справляється та, рано чи пізно, вся ця епідемія закінчиться.P.S. Цей пост присвячено постк0відному імунітету та має на меті довести, що перехворілі чудово захищені та не створюють небезпеки оточуючим. Тут НЕ НАПИСАНО, що треба навмисно заражатись або не намагатись допомогти людям з групи ризику. Не додумуйте того, чого не сказано. Будьте всі здорові та бережіть себе й своїх рідних!

Євген Ігорович

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *