Рoзбyдiть мeнe, я тoчнo нe cплю? 15хв тому прийшов з супермаркету і на прилавках там побачив те, від чого “прозрів”

Українці в магазинах і супермаркетах помітили цілком нові ціни на соняшникову та інші товари першого вжитку. На олію продовжується зниження другий тиждень поспіль на тлі слабкого попиту імпортерів. Експортні котирування на олію старого врожаю впали до $ 1380-1400 за тонну FOB у порівнянні з $ 1530-1540 тижнем раніше.

При чому інтерес до закупівель соняшникової олії старого врожаю майже відсутня. Відсутність попиту призвело до падіння цін на насіння соняшнику в країні. Про це повідомляє Refinitiv Agriculture в Telegram.

Відзначається, що імпортери не готові платити високу ціну за соняшникову олію на тлі істотної різниці в ціні з соєвим і пальмовою маслами, що виникла на ринку з травня.

В Україні багато маслозаводи зупинили закупівлю сировини через брак експортного попиту. Вартість соняшникової олії на базисі СРТ впали за останні 2 тижні на 17% до $ 1270-1280 за тонну.

Нагадаємо, місяцем раніше в Україні подешевшали овочі. Так, торішню картоплю продають за 10-14 грн, капусту – 4-5 грн / кг, морква – 9 грн / кг, молоду капусту продають в середньому по 15 грн / кг, цибулю – 16 грн / кг. Також різко впали в ціні тепличні огірки.

У різних супермаркетах їх вартість стартує від 11 грн / кг. Деякі магазини пропонують по 35-37 грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *