Всі сліди ведуть в Москву: Болгарія щойно офіційно звинуватила Росію в підриві понад 6-ти військових заводів агентами ГРУ

Прокуратура Болгарії підозрює шістьох росіян в організації в період з 2011 по 2020 роки чотирьох вибухів на збройових заводах країни, де зберігалася продукція, що належить болгарському торговцю зброєю Еміліяну Гебреву, пише “БНТ”.

За десять років на складах і підприємствах по знешкодженню вибухових речовин і виробництва зброї сталося кілька вибухів. У чотирьох з цих справ слідчі знайшли схожість: в деяких складах зберігалося зброю для Грузії і України.

Ці розслідування були розпочаті після вивчення поїздок ГРУ в Болгарію в 2019 році під час вибухів.

Як ЗМІ повідомляли раніше, в на початку 2015 року в Болгарії побували в цілому 8 таємних агентів ГРУ Росії. 5 з цих шпигунів можуть бути безпосередньо пов’язані з отруєнням трьох болгар. Однак як мінімум 3, а може бути, і більше працювали над іншими “проектами”.

У попередньому розслідуванні Bellingcat і його партнер по розслідуванню The Insider повідомили про присутність високопоставленого офіцера ГРУ Дениса Сергєєва, також відомого як Сергій Федотов, в Болгарії в той час, коли кілька диверсантів з підрозділу 29155 відвідали Болгарію в якості “туристів” всього за кілька днів до вибухів на трьох державних складах боєприпасів.

Представник прокуратури Болгарії оголосив про наявність обґрунтованих підозр у тому, що два вибухи в 2015 році, пов’язаних з трьома ідентифікованими співробітниками ГРУ, були спрямовані на зрив поставок боєприпасів в Україні та Грузії.

Розслідування розширилося до ряду інших вибухів на складах боєприпасів за останні 10 років. Чотири вибухи мали разючу подібність, уточнює журналіст Христо грози на своїй сторінці в соціальній мережі twitter.

Перший був 12 листопада 2011 року, він містив запаси EMCO і призначався для експорту в Грузію.

Другий і третій інциденти сталися на виробничо-складської бази в Іганово, що належить державному виробнику зброї ВМЗ Сопот. Вони відбулися в березні і квітні 2015 року.

Наступний інцидент надзвичайно цікавий і раніше не повідомлявся. 31 травня 2015 року пожежа в судово-медичному інституті в Софії знищив всі докази, зібрані слідчими у справі про двох попередніх вибухів.

За кілька годин до цього місто покинули російські агенти.

Останній випадок стався в минулому році (березень 2020 г.), коли в результаті пожежі був знищений склад детонаторів, що належить державному виробнику зброї “Арсенал”. У всіх 4 випадках вибухів передував “пожежа”.

У всіх випадках слідчі встановили, що мав місце “дистанційно керований підрив вибухівки”. У всіх випадках боєприпаси призначалися для експорту або в Україну, або в Грузію.

Спеціалізована прокуратура вважає, що за чотирма вибухами, трьома замахами (на Гебрева, його сина і начальника виробництва) і “серйозними злочинами в інших країнах” стоїть спільне група злочинців.

Вперше болгарська прокуратура називає трьох підозрюваних в отруєннях, “які належать ГРУ з дуже високою ймовірністю”. В даний час офіційними підозрюваними є 6 громадян Росії.

За матеріалами dialog.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *